חולמים לפתוח מסעדה או בית קפה? מה צריך לעשות כדי שהעסק יהיה רווחי?

 

"חלמנו על בית קפה קטן משלנו בעל אוירה שקטה, אוכל בייתי ומקום פסטורלי בלב בעיר. הלכנו לבנק לקחנו הלוואה שכרנו מקום קנינו ציוד מתאים והנה בית הקפה עומד ומתחיל לעבוד, הלקוחות שבאים מרוצים, המנות שאנו מכינים מוגשות בזמן, הקופה דופקת והכל למראית עיין נראה מצוין, אבל בסוף החודש לפתע אנו מגלים בור גדול במאזן ורואים שלמרות הכול הפסדנו הרבה כסף."

07/02/21   

שואלים ולא מבינים איך זה יכול להיות, משתפים אותנו זוג מסעדנים ממרכז הארץ

יכול להיות שיש הוצאות שאנו לא שמים אליהם לב? יכול להיות שיש הוצאות שניתן למנוע?

יכול להיות שהכסף דולף החוצה בדרך אל הכיס שלנו?

5 השלבים להקמת עסק, שחייבים להכיר

שחר קרן: יועץ מומחה למסעדנות, בתי קפה, קונדטוריות ודוכני מזון

יכול להיות שיש הוצאות שאנו לא שמים אליהם לב? יכול ל היות שיש הוצאות שניתן למנוע?

יכול להיות שהכסף דולף החוצה בדרך אל הכיס שלנו?

פנינו למומחים מ -"הלובי – סוכנות יעוץ לעסקים" שמתמחים בתחום המזון כדי לייעץ ולעזור למנוע את הדליפה הזו בבית הקפה שלך, כדי שכמה שיותר כסף יזרום ישירות אל הכיס שלך ותוכל ליהנות מרווחיו. את מחלקת היעוץ למסעדנים מנהל שחר קרן - יועץ מומחה למסעדנות ושירותי מזון מזה 20 שנה. ביקשנו ממנו לתאר את השלבים הנכונים לפתיחת מסעדה.

שלב ראשון- גיבוש אסטרטגי עסקית

החלום עצמו אל מול המציאות הקיימת. האם האזור שבו אתה רוצה לפתוח את העסק שלך מתאים? מהו המסר השיווקי שאתה רוצה להעביר?

האם תוכל לגייס את כל הכסף שנדרש? מי הם המתחרים שלך? כל אלה שאלות שיש לענות עליהן טרם פתיחת העסק ועם גיבוש הרעיון, בעזרת ייעוץ אסטרטגי נכון תוכל לקבל זווית ראייה חדשה על העסק שלך והשוק תוך איתגור ושבירת תפישות קיימות.

שלב שני-בניית תכנית עסקית

בית קפה או מסעדה הינו עסק לכל דבר. ולכן תפקידה של תכנית עסקית הוא הכרחי לעסק שלך מטרתה העיקרית היא "לשים את הדברים על השולחן" ולתת תמונת מצב אמיתית, וכמה שיותר מעודכנת, מול בעל בית העסק והמשקיעים שלו (כולל מוסדות פיננסים) כלומר לבחון את הכדאיות הכלכלית והעסקית של בית הקפה שלך אל מול המציאות הדינמית. לפני פתיחת בית העסק, הבנק מבקש להציג בפניו תכנית עסקית למסעדה שלך. אך לאחר מכן, שוכחים אותה בכספת ולא מעדכנים אותה יותר וכאן מתחילה הבעיה חוסר בתוכנית עסקית או תכנית לא מעודכנת עלול להכניס את בית הקפה שלך לסחרור מסוכן שיהיה קשה לצאת ממנו.      

שלב שלישי- דליפות אופייניות למסעדה הדרך לאתר למנוע ואז לתקן אותן

דגש על עלויות מזון- אם אנחנו באמת יודעים כמה פסטה בדיוק אנו שמים במנה? בכמה רוטב שמנת אנו משתמשים? האם המנה מדודה לפי גרמים? לא בערך, לא ליד, בדיוק? בעזרת אמצעים פשוטים אשר ניתן ליישם בקלות וביעילות אפשר לסתום את הדליפה. שקילה מדודה של כל מנה שיוצאת מהמטבח ופיקוח יומיומי על כמות המזון שיוצאת לפי הזמנה תיתן אינדיקציה ברורה על עליות המזון.

עלויות עובדים- איך נדע שכל הצוות שעובד כרגע באמת נחוץ? ניתן לתכנן זאת באופן מקצועי בהתאם לשעות העבודה ושעות העומס של בית הקפה, לא לפי השעות המסורתיות גם לא לפי תחושה. התכנון יתבצע באמצעות אמצעים מקצועיים ולאחר בדיקה מעמיקה של כל המשתנים יחד. ובכך נוכל לחסוך כסף רב.

תחזוקה שוטפת- שאלתם את עצמכם, מתי בפעם האחרונה ניקיתם את המנדף? האם המזגנים נדלקים ונכבים רק כשצריך? מתי ניקיתם את הפילטרים החיצוניים והפנימיים של המדחסים של המקרר או של המזגן? או מתי עשיתם בדיקת נזילות מים ובדיקת דליפת גז במסעדה שלכם בדיקות שמסתבר שלא עולת כסף ורק חוסכות! כל אלה יכולים לחסוך מאות שקלים בחודש ולמנוע תקלות עתידיות לכל אותם המכשירים שבהם אתם משתמשים עלך בסיס יום יומי.

רוצה להגיע למצוינות תפעולית אצלך במסעדה שלך:

ליצירת קשר עם
יועץ השאירו פרטים:

קיבלנו את ההודעה, ניצור קשר בהקדם!