חשבת למכור לחו"ל? - כל מה שצריך לדעת

 

העולם של היום הפך להיות לכפר גלובלי קטן שמאפשר לנו לייבא ולייצא מוצרים מכל העול ובכך לתקשר עם כל אחד במהירות ובמרחק קליק אחד. כיום אנו יכולים לפנות לכל שוק בעולם ולכל סוחר ולהציע לו את מרכולתנו אם זה בעזרת אתרי אינטרנט ייעודיים או דרך פגישות זום מקוונות. בכך אנו כצרכנים או מוכרים ישראלים יכולים להכיר אנשי עסקים וספקים של שלל מוצרים מכל העולם ולבצע עסקאות שבעבר רק חלמנו עליהם, וגם לייצור שיתופי פעולה עם יזמים ועסקים מכל רבד וזאת בלחיצת כפתור בלבד.

19/01/20   

shutterstock_505450771.jpg

"הלובי – סוכנות יעוץ לעסקים" מנהלת מחלקת יעוץ המתמחה באופן ספציפי בסחר חוץ, ברחבי העולם. המחלקה מספקת שירותי יעוץ החל משלב פיתוח המוצר, ההסכמים, יבוא ויצוא, חקר שוק, ושיווק בארצות היעד. יעוץ בתחום הופך להיות חשוב במיוחד כדי לאתר את ההזדמנויות  החדשות שנוצרו בזכות פתיחת שווקים חדשים עולם הסחר בעקבות הסכמי השלום עם ארצות ערב ופתיחת מסחר חופשי בין מדינת ישראל לאמירויות. ישראל כיום פתוחה לעוד מגוון רחב של שווקים חדשים שבהם היא יכולה לסחור ולשווק את מוצריה. מנגד אנשי העסקים הערבים גם מברכים על ההסכם כיוון שזה נותן להם הזדמנויות חדשות להכיר ולהתמקצע בשוק הישראלי ולקחת חלק מסטרטאפים ולשתף פעולה עם יזמים מצליחים. מספר כללי   

ברזל שחשוב לדעת כאשר מחליטים לשתף פעולה עסקית עם ארצות ערב:

תקנות ורגולציות- יזם ישראלי שרוצה לצאת לדרך לייצא ולייבא חייב להכיר את כלל התקנות שיש בכל מדינה כזאת  וגם עליות ומיסים שיש לשלם על פי חוק לפיכך עליו לייעץ עם איש מקצוע מהתחום שינחה אותו בפרטים האלו. יש לזכור כי אין קיצורי דרך ועקיפה של אישורים בירוקרטים שצריך על מנת לבצע עסקה. ואף אחד לא יסכים או ירצה לעשות זאת.

תקנות משפטיות- החקיקה העסקית כלכלית באזורי הסחר החופשי ברובה אזרחית ומערבית אך יתכן ויהיו שילובים גם מהחקיקה האסלמית. יש להיות מוכנים וערוכים לכך.

מסורת ושפה- יש להבין כי בחברה הערבית יש הרבה

מקום לכבוד ולאמון, מילה של בן אדם לפעמים יותר

חזקה ומשפיעה מאשר חוזה שנכתב. וגם אחרי שנחתם

החוזה יש עדיין ערוץ פתוח למשא ומתן בין הצדדים.

אומנם רוב אנשי העסקים התחנכו וגדלו בהרבה מקומות

בעולם ויודעים את השפה האנגלית על בוריה אך יש

חשיבות רבה ולהכיר מילות מפתח מרכזיות בשפה

הערבית ולהחזיק כרטיס ביקור שמדבר את שתי השפות.

זאת מתוך כבוד והערכה למדינה שבה אתם פועלים.

 

אישי ועסקי-  אנשי העסקים באמירויות מכבדים מאוד את הקשר האישי שנוצר בין אנשי העסקים שעמם הם יוצרים קשרים שאלות אישיות והכרות מעמיקה עם הצד השני הוא פרמטר הכרחי ולכן חשוב לזכור שיש לנהוג בסובלנות ובאדיבות איתם. מבחינתם מי שאינו עומד בסטנדרטים שהם הציבו מראש ולא מתאים את עצמו לרוח העסקית שכבר מתקיימת שלא יבוא לעשות עסקים עמם.

5 השלבים להקמת עסק, שחייבים להכיר

למידע נוסף, ליעוץ באיתור
הזדמנויות והגדלת ההצלחה העסקית הבינלאומית, צרו קשר:

קיבלנו את ההודעה, ניצור קשר בהקדם!