5 השלבים להקמת עסק, שחייבים להכיר.

 

יש לכם רעיון מצוין לעסק רעיון נפלא, מקורי וחדשני,  הוא נופל בהגדרת "בדיוק מה שחסר" - "איך לא חשבו על זה קודם".  יכול להיות גם והגיתם אותו לפני רגע, ייתכן שאתם "מבשלים" אותו כבר שנים וייתכן שהגעתם אליו דרך ניסיונכם המקצועי העשיר. רגע לפני שאתם רצים קדימה ומשקיעים כספים, נדרש לחשוב על הצעדים הבאים, ואנחנו לא נשאיר אתכם לבד, כי הרעיון שלכם צריך לצאת לפועל. סוכנות יעוץ לעסקים – "הלובי" לאורך שנותיה סיפקה מענה רחב ומשמעותי לעסקים מתחילת דרכם ועד להצלחה עסקית משמעותית. היועצים שפועלים בסוכנות כולם בעלי נסיון רב בשטח וביעוץ עסקי, ביקשנו מעומר חרמוני -יועץ אסטרטגי בכיר ומלווה עסקים ומנהלים בכירים בחברות ופעיל בסוכנות שיעשה לכם סדר בכל מה שעסק חייב להכיר ולדעת טרם יציאתו לשוק.

02/06/20   

shutterstock_786820654.jpg

שלב ראשון הוא לענות על כל השאלות הנ"ל:

אבל האם לקחתם הכול בחשבון? אתם מכירים את התחום המקצועי על בוריו? האם בחנתם את יישום הרעיון לפני שהחלטתם לקפוץ למים הקרים? האם גייסתם מספיק הון? באיזה רבית? מהם ההחזרים? והאם תוכולו לעמוד בהם? האם גייסתם מספיק הון? באיזו ריבית? מהם ההחזרים? האם תוכלו לעמוד בהם? מהם תנאי האשראי שלכם מול הספקים? אילו תנאי אשראי תתנו ללקוחות? איפה ימוקם העסק? האם יש צורך ברישוי לעסק? איך ידעו הלקוחות להגיע אליכם בכדי לרכוש את המוצר או השרות שלכם? ומיהם בכלל הלקוחות שלכם? ולמה הם ירצו

בכלל לקנות את המוצר או השרות שלכם? וכמה יעלה

המוצר או השרות שלכם? האם הוא יקר או זול משל

המתחרים? ומיהם המתחרים? כמה רווח אמור העסק

לייצר עבורכם – בחודש הראשון? אחרי חצי שנה?

בעוד שנתיים? ממה תתפרנסו עד שהעסק יתחיל להרוויח?

או קיי ועכשיו לנשום.  לא אמרתי שלא צריך ללכת קדימה

עם הרעיון. אמרתי רק שחייבים לעשות שעורי בית לפני

שקופצים למים. צריך לשאול לבדוק להתייעץ עם מומחים.

וגם לפנות ליועץ עסקי.

עומר חרמוני: יועץ אסטרטגי לארגונים מלווה בעלי עסקים ומנהלים

שלב שני- גיוס אשראי והתנהלות מול בנקים:

התפתחותם של עסקים קטנים ובינוניים היא קריטית לצמיחת הכלכלה כאשר יש מחסור באשראי הוא אחד החסמים עיקריים להתפתחותם ברגע שיש גישה לאשראי זמין, הוא אחד המפתחות הקריטיים ביותר לעסק הקטן והבינוני, ובהתאם לכך, לכלכלה. האשראי נחוץ לעסק לשימושים עיקריים: להשקעות – לרכישת או לשכירת ושיפוץ מבנים, רכישת ציוד, ולרכישת מלאי ראשוני, ולהון חוזר – לגישור בין ההוצאות לשכר העובדים ולרכש מספקים לבין הכנסות האשראי שמוזרם לעסקים הקטנים, מאפשר להם להתפתח, לצמוח, להגדיל את היקף העסקאות שלהם, ואת הרכש מהספקים וגם להעסיק עוד עובדים לפיכך יש לזכור שהתמורה מפעילות זאת נשארת בארץ ומתניעה את גלגלי הכלכלה וכך גם הבנקים נהנים מהצמיחה הזו.

 

שלב שלישי- חשיבות בתכונית האסטרטגית לעסק

כיום עסק שרוצה להצליח לגדול ולהמשיך להרוויח חייב תכנית עסקית אסטרטגית שתבנה מתוך ההבנה שלעסק שלנו יש צרכים, יעדים ומטרות שיש להציב בפניו.                                                       התכנית האסטרטגית תעניק את ההכוונה הנכונה לעסק ואם נפעל לפיה הסיכוי להצליח יגדל. התכנית תכלול בתוכה את מכלול ההחלטות שהעסק יקבע:  השיווק והפרסום של העסק, הדרך שבה יבלטו אל מול המתחרים, כיצד יעבירו נכון את המסרים ובכך יניבו רווחים ויתבלטו בשוק אליו הם מכוונים.

 

בשלב רביעי- בחינת כדאיות לעסק או בשמה השני GO-NO-GO:

כאשר אנו פותחים עסק חדש יש לשים לב לנתונים מדויקים של מצב השוק אליו העסק שלך מכוון השחקנים המרכזיים, והתחרות הקיימת כיום, הערכת עליות המוצרים, עליות בהקמת העסק, מקורות מימון פוטנציאלים וכמובן ההכנסות העתידיות. כל זה  נקרא בשפה המקצועית תכנית GO-N-GO שכן היא מאגדת בתוכה את כל האפשריות הנ"ל ובכל נותנת לבעל העסק הזדמנות להבין האם לפתוח את העסק שהוא רוצה (GO) או לוותר על הרעיון כי אינו משתלם ואינו נכון מכלל גורמים (NO-GO) 

 

שלב חמישי- מנגנוני ניהול וחדשנות לעסק- איך אני מגביר את היעילות של העסק

הקורונה הביאה עמה שינויים רבים שהשפיעו על הרבה עסקים בישראל ובכך גרמו להם לבצע התאמות ושינויים על מנת להיות חדשניים וייחודיים בתחום שבו הם עוסקים בכדי למשוך לקוחות חדשים לעסק. בתקופה זו שהקורונה השתלטה על חיינו חלה קפיצה מטורפת בעסקים שפנו לדיגיטל והחלו למכור את מרכולתם שם. עסקים שעשו עדכון לתשתיות שלהם והעבירו את הפעילות שלהם למרחב הדיגיטלי הצליחו להתקדם ולהגדיל רווחים. ולהבדיל עסק שלא התעדכן לכיוון הזה מצא את עצמו מאחור.כדי לצלוח שלבים אלו בהצלחה,

מומלץ לקחת יועץ מנוסה שיאפשר לכם לנצל ביעילות את

המשאבים שלכם על מנת להפוך את הרעיון – מרעיון מסחרר, להצלחה מסחררת.

חשבת למכור לחו"ל? - כל מה שצריך לדעת

למידע נוסף ולקבלת יעוץ עסקי צרו קשר:

קיבלנו את ההודעה, ניצור קשר בהקדם!